Arşivler: Manage Destinations

Fethiye-Göcek Tekne Turu

Fethiye, Türkiye’nin Ege kıyılarında mavi yolculuğa çıkmak için  ideal bir başlangıç noktalarından biridir. Fethiye körfezinin en uç noktasında bulunan, çam ormanları ile kaplı dağların eteklerinde bulunan ve körfezin 12 Adalar’ına tepeden bakan Göcek koyları, en çok tercih edilen mavi yolculuk rotalarımızdan biridir.

Gün 1 : Fethiye

Öğleden sonra tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği hoş geldin kokteyli sizi karşılayacaktır. Gece konaklama Fethiye Limanı’nda yapılacaktır. Akşam yemeğinin ardından, Fethiye’nin çarsısında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. (A)

Gün 2 : Boynuzbükü - Killebükü

Mavi yolculuğun ikinci günü, sabah erken saatlerde guletiniz Boynuzbükü’ne doğru yola çıkar.  Oldukça sakin bir denize sahip olan Boynuzbükü koyu, Göcek’e bağlı 12 Adalar’dan biridir. Çam ağaları ile çevrili koy, masmavi denizi ve tertemiz havası ile mavi turunuzun daha en başında sizlere huzuru yaşatacaktır. Sonrasında guletiniz, uzunca bir plajı ve arkasında geniş bir ova barındıran Killebükü’ne demir atacaktır. Dağları çam ağaçları ile kaplı koyda, kayaların arasından akan bir de su kaynağı bulunmaktadır. Ayrıca sörf yapmak isteyen misafirlerimiz için de en uygun yerlerden biridir.(K,Ö,A)

Gün 3 : Bedri Rahmi Koyu - Sarsala Koyu

Sabah saatlerinde mavi yolculuğunuz Bedri Rahmi Koyu’na doğru devam edecektir. Taşyaka veya Karanlık Koy olarak da bilinen bu koy doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihsel öneme de sahiptir. Adını, Türk edebiyatı, sanat ve resim alanında saygın bir usta olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan almıştır. Bu koyun girişinde bulunan, üzerinde büyük bir balık resmi olan ve ‘Balık Kayası’ olarak adlandırılan bu eser büyük ustaya aittir. 1973 yılında çıktığı bir yolculuk esnasında çizmiştir. Adada bulunan zakkum çiçekleri, küçük plajlar ve turkuaz sular arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ağaçları sizlere görsel bir şölen yaşayacağınız harika zamanlar yaşatacaktır. Bir sonraki rotanız Sarsala Koyu olacaktır. Sarsala Koyu birçok denizci tarafından geceleme için tercih edilen, korunaklı koylardan biridir. Uzunca, taşlı bir plaja sahip koy yüzmek ve dinlenmek için ideal bir koydur. (K,Ö,A)

Gün 4 : Yavansu Koyu - Manastır (Hamam) Koyu

Sabah saatlerinde guletiniz, Yavasu Koyu’nun mavi sularına doğru hareket edecektir. Bir diğer adı ile Mart Koyu olarak da bilinen bu koy, zeytin ve çam ağaçları ile kaplıdır. Kahvaltı sonrası yüzerek veya dinlenerek bu muhteşem koyun tadını çıkardıktan sonra öğlen yemeği için guletiniz bir sonraki mavi tur rotası olan Hamam Koyu’na doğru hareket edecektir. Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Manastır Koyu, körfezdeki pek çok koy gibi tektonik kıyı oluşumuna sahiptir. Manastır koyu, kıyıdan tepeye kadar çam ağaçları ve yer yer keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Manastır Koyu, mavi yolculuk yatlarının veya günlük gezgin teknelerinin demirlemeden geçmeyecekleri en güzel koylardandır.  (K,Ö,A)

Gün 5 : Göbün Koyu - Kocabük

Sabah erken saatlerde mavi yolculuğunuz Göbün Koyu’na doğru devam edecektir. Küçük ve bir hayli dar girişi olan bu koy, zeytin ve çam ağaları ile kaplıdır. Rüzgardan uzak son derece sakin olan bu koyda yerleşim bulunmamaktadır. Koyun uç taraflarına doğru bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görmek mümkündür. Bir sonraki durağınız, yine muhteşem bir manzaraya sahip Kocabük olacaktır. (K,Ö,A)

Gün 6 : Domuz Adası - Tersane Adası

Kahvaltının ardından mavi yolculuğumuz adını adada yaşayan yaban domuzlarından almış Domuz Adası olacaktır. Geçmişte bir persin yaşadığına inanıldığından adaya Pers Adası da denilmektedir. Son derece sakin ve korunaklı olan bu adada birçok su altı kalıntılarını da göreceksinizdir.  Bir sonraki rotanız Fethiye Körfezinin en büyük adası olan Tersane Adası olacaktır.  Adanın adını aldığı ve eskiden küçük gemilerin yapımı, bakım ve onarımının yapıldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntılarını görebilirsiniz.  Ada denizciler tarafından yaz limanı ve kış limanı olarak ikiye ayrılmıştır. Adada karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz antik ev kalıntısı mevcuttur. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 7 : Zeytin Adası - Yassı Adalar - Kızıl Ada

Sabah mavi yolculuğumuzun ilk durağı Zeytin Adası olacaktır. Ada adından da anlaşılacağı gibi zeytin ağaçları ile kaplıdır. Ayrıca adada Osmanlı döneminden kalma bir de zeytinyağı atölyesi bulunmaktadır. Sonrasında guletiniz Yassı Adalar’a doğru hareket edecektir. Özellikle su sporlarına meraklı misafirlerimiz için çok fazla alternatif bulunan bu adada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.  Sona yaklaşına mavı turumuzun bir sonraki rotası, adını gün batımında güneş ışığı taşlara vurduğunda koyu kırmızı bir renk almasından almış Kızıl Ada olacaktır. Adanın güney ucunda bir deniz feneri, kuzey batısında ise güzel bir dalış noktası vardır. Adanın doğu kıyılarında bulunan geniş plajı yüzmek için muhteşem bir alternatiftir.(K,Ö,A)

Gün 8 : Fethiye

Mavi yolculuğumuz Türkiye’nin güney kıyısında bulunan Fethiye de sona erer. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

Devamını Oku

Fethiye-Kekova Tekne Turu

Mavi yolculuğumuzun başladığı gün Fethiye Limanı’nda bulunan guletinize öğleden sonra giriş yapabilirsiniz. Sabah geldiğinizde limanda buluna ofisimize valizlerini bıkabilir ve mavi turunuzun kalkış saatine kadar Fethiye merkezde küçük bir şehir turu yapabilirsiniz. Öğleden sonra tüm misafirlerimizin giriş yapmasının ardından kısa bir bilgilendirme ve mürettebat ekibinin tanıtılmasıyla birlikte kabinlerinize yerleşebilirsiniz.

Gün 1 : Fethiye-Tarzan Koyu

Mavi yolculuğumuzun ilk rotası olan Tarzan Koyu için guletimiz hareket edecektir. Günün ilk yorgunluğunu atmak için masmavi ferahlatıcı suya guletinizden atlayıp tatilinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Tarzan Koyu’nda servis edilecek olan şölen tadındaki akşam yemeğinin ardından ilk gece konaklaması bu koyda yapılır.(A)

Gün 2 : Tarzan Koyu - Noel Baba Adası

Mavi yolculuğun ikinci günü, sabah erken saatlerde guletiniz yola çıkar. İki dağın arasında çarpıcı güzelliğe sahip olan Kelebekler Vadisi’ne demir atılır. Sabah kahvaltınız bu muhteşem manzara eşiliğinde servis edilir. Kahvaltının ardından berrak suyu ve incecik kumu ile yüzmenin ve güneşin tadına varabilirsiniz. Plaja çıkıp sahilde güneşin tadını çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda daha farklı bir heyecan arayan misafirlerimiz ise 45 dakikalık şelale yürüyüşünü yapabilirler. Öğle yemeği için Avrupa’nın en çok fotoğraflanan ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz plajına seyre çıkacağız. Yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a çıkabilir  Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Mavi yolculuğumuzda günün son durağı Noel baba adası olacaktır. Noel Baba Adası’na demir atıldıktan sonra dileyen misafirlerimiz bölgede ekstra olarak sunulan su sporlarını yapabilirler. Akabinde Noel Baba Adası’nın tepesinde muhteşem bir gün batımı izlemek için yürüyüşe çıkabilirsiniz. Romantik bir gün batımı ve günün yorgunluğunu atmak için yanınızda size eşlik edecek bir şişe şarap götürmeniz tavsiye edilir.(K,Ö,A)

Gün 3 : Noal Baba Adası - Kaş

Guletimiz sabah saatlerinde Akvaryum Koyu’nun mavi sularına doğru yola çıkacaktır. Akvaryum Koyu durağımızda kristal sularında serinleyip, şnorkel yaparak balıkların dansını izleyebilirsiniz. Öğle yemeği servisi ardından mavi yolculuğumuz Kaş Limanı’na doğru devam edecektir. Kaş Limanına vardığınızda Kaş’ın eski Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp, mücevher pazarlarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca Dalış noktalarıyla ünlü olan Kaş sularında ekstra olarak sizlere sunulan dalış turlarına katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından gece konaklama Kaş Limanında yapılacaktır. Gece boyunca marinada bulunan barlar ve kafelerde keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 4 : Kaş - Aperlai Koyu

Sabah limanda servis edilen kahvaltının ardından şehir merkezindeki kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için (atm., aperatif, güneş kremi vs.) vaktiniz olacak.  Ardından muhteşem koylardan biri olan Liman ağzı Koyu’na gitmek için guletiniz demir alacaktır, koya vardığınızda uzanıp kitap okuyabilir, muhteşem manzara eşliğinde sevdiğiniz müzikleri dinleyip, yüzerek ve bolca güneşlenerek zaman geçirebilirsiniz. Bir sonraki durağımız ise geleneksel bir balıkçı köyü olan Üçağız olacaktır. Yeni bina yapımında kısıtlamalar sayesinde bu eski antika balıkçı limanı çekiciliğini korumaktadır. Bu eski zaman köyünün içinde küçük yürüyüşler için bir iki saat vakit harcayabilirsiniz.  Gezinizde denize batık bir şekilde ve evlerin arasında dağılmış bir şekilde bulunan 2000 yıllık Likya mezarlarını göreceksinizdir. Büyüleyici görselliğe sahip bu mezarları dışarıdan gezebilirsiniz. Akşam gün batımına doğru bu günlük son durağımız olan 16. yüzyılda tamamen terk edilen şuan bir iki balıkçı ailesinin yaşadığı Aperlai Koyu olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama bu büyüleyici antik kentte yapılır. (K,Ö,A)

Gün 5 : Aperlai Koyu - Gökkaya Koyu

Kahvaltının ardından UNESCO Miras listesinde olan ünlü Kekova Batık Şehri’ne seyre çıkacağız. Sit alanı olduğu için bu özel alanda yüzmek ve dalış yapmak yasaktır. Koyun karşısında bulunan tarihi, birkaç yüzyıl öncesine ve Osmanlı devletine dayanan Simena Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Akabinde uzun bir günün ardından yüzerek serinlemek ve dinlenmek için size bol zaman sunacak olan Gökkaya Koyu’na doğru mavi yolculuğa devam edilecektir. Eğer şanslı gününüzde iseniz caretta kaplumbağaları ile yüzme şansını yakalayabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından adadaki Korsan Bar’a gitmek için ücretsiz tekne servisimiz sizi alacak ve bütün gece çalışır vaziyette olacaktır. Gece buradaki şirin ve aykırı barda  keyifli vakit geçirebilir, yıldızların altında dans edebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 6 : Gökkaya Koyu - Fırnaz Koyu

Kahvaltının ardından mavi yolculuğumuz Hidayet Koyu’na doğru devam edecektir. Yüzmek ve şnorkel yapmak için gizemli ve sakin bir koyda mola verilir. Gece konaklama için son durağımız olan Fırnaz Koyu’na hareket edilir, akşam yemeği bu koyda servis edilecektir. Akşam yemeğinin ardından yıldızların altında uzanıp rahat ve sakin bir gece geçirebilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 7 : Fırnaz Koyu - Fethiye

Sabah mavi yolculuğumuzun ilk durağı Gemiler plajı olacaktır. Plajda sizlere ekstra olarak sunulan su sporlarını deneyimleyip, zeytin ağaçları ile çevrili yeşil ve mavinin buluştuğu bu plajda rahatlatıcı bir sabah geçirebilirsiniz. Veya yine sizler için ekstra olarak sunulan; ıssız ve eski bir Rum köyü olan, birinci dünya savaşından sonra terk edilen ve hayalet köy olarak adlandırılan Kaya köy gezisine katılabilirsiniz. Kaya köy gezisine katılmak isterseniz özel araç ile alınıp, gezi sonunda muhteşem bir koyda sizleri bekleyen guletinize bırakılacaksınız. Akşam yemeği ve gece konaklama için Fethiye Limanı’na doğru yola cıkılacaktır. Akşam yemeğinin ardından Fethiye’nin canlı ve eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Fethiye

Mavi yolculuğumuz Türkiye’nin güney kıyısında bulunan Fethiye de sona erer. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından eğlenceli, macera dolu ve yeni arkadaşlar edinmiş olarak guletinizden ayrılabilirsiniz.

Devamını Oku

Bodrum-Gökova Tekne Turu

Bodrum, Türkiye’nin Ege kıyılarında mavi yolculuğa çıkmak için ideal bir başlangıç noktasıdır. Gökova Körfezi Avrupa’nın en iyi mavi yolculuk rotalarından biri olarak kabul edilmektedir. Esintisi bol güneşi, berrak suları, masmavi gökyüzü, uygun demirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla, bu sahil birçok çeşitlilik sunmaktadır. Sahil şeridindeki yerleşim alanlarında ve köylerde doğal güzelliği bozulmamış birçok yer vardır.

Gün 1 : Bodrum

Tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği Hoş geldin Kokteyli sizi karşılar. Gece konaklama Bodrum Limanı’nda yapılacaktır. Akşam yemeğinin ardından, bodrum çarsısında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence hayatı ile ünlü bodrum gecelerinde keyifli vakit geçirmeden guletinize dönmek istemeyeceksiniz. (A)

Gün 2 : Orak Adası - Çökertme Koyu

Kahvaltı sonrasında mavi turunuz Orak Adasına doğru yola çıkar.Orak Adası zengin deniz yaşamı ve kristal mavi suları ile ünlüdür. Orak Adası Gökova turlarında yat ve teknelerin en popüler uğrak noktalarındandır.Adada yerleşim yoktur ancak adanın kuzeyine baktığınızda muhteşem koylar, güneyine baktığınızda ise denizin bir akvaryum edası ile süzüldüğünü göreceksiniz.  Adanın tam karşısında ise tepelerinin eteklerini zeytin ağaçlarının çevrelediği  ve girintili çıkıntılı kıyıları ile gözünüzü alamayacağınız Kargacık Koyu bulunmaktadır. Orak Adası’nın kristal mavi sularında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Öğlen yemeğinin ardından Çökertme Koyu’na doğru yelken açılacaktır.Yerel türkülerde de bolca bahsedilen Çökertme, adını üzerinde bulunan küçük bir köyden almıştır. Çökertme Koyu, Kepçe Burnu ve Karaburun arasında bulunmakta ve esen rüzgarlara karşı tekneleri korunduğu için gece konaklamada tekneciler arasında sıklıkla tercih edilen bir koydur. Akşam yemeğini dışarıda yemek isteyen misafirlerimiz için uygun fiyatlı ve lezzetli yemekler sunan birçok yerel restoran seçeneği mevcuttur. Geceye devam etmek isteyen misafirlerimiz muhteşem oryantal dans gösterilerinin tadını çıkarabilir. (K,Ö,A)

Gün 3 : Yedi Adalar ( Küfte / Uzun Liman ) - İngiliz Limanı

Guletimiz sabah erken saatlerinde mavi turunuzun bir diğer rotası olan Yedi Adalara doğru yola çıkacaktır. Yedi Adalar şnorkelle yüzme, balıkçılık ve sünger avcılığı için en ideal bir yerlerden biridir. Adada Küfre doğal limanını ziyaret edebilir veya Güllük Ormanı kıyısında tatlı bir yürüyüş yapabilirsiniz. Dört tarafı adalarla çevrili Gökova Körfezi’nin güney kıyısı yemyeşil çam ormanları ile kaplıdır. Güneyde ve doğuda güneşin keyfini çıkararak yüzebileceğiniz veya sadece dinlenebileceğiniz mükemmel plajlar bulunmaktadır. Eğer yürüyüş ve doğa tutkunu iseniz; plajları dik ve kayalık olmakla beraber aynı zamanda sık çam ormanları bulunan Uzun Ada, Zeytin Adası ve Küçük Ada’da yapacağınız yürüyüşten keyif alacaksınızdır.Çam altı, Gök ağaç, Karaağaç Limanı, Uzun Liman ve Küfre Koyu Yedi Adalar bölgesinde teknecilerin uğradığı en önemli demirleme noktalarıdır.Bu eşsiz adalara yapılan ziyaret sonrası akşam yemeği ve geceleme için mavi yolculuğunuz İngiliz Limanına doğru devam eder.(K,Ö,A)

Gün 4 : Cleopatra (Sedir) Adası - Karaca Söğüt

Guletiniz sabah saatlerinde Cleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası’na doğru yola çıkacaktır. Ada altın sarısı renginde kumu ile ünlüdür. Plajda koruma altına alınan kumlar nedeniyle terlikle girişe ve plajdan duş almadan çıkılmasına müsaade edilmemektedir.  Efsaneler doğrultusunda binlerce yıl önce Kleopatra ve Mısır Kralı Antonius Sezar‘ın Sedir Adası’nda büyük bir aşk yaşadığına inanılır. Zeytin ağaçları ile kaplı Sedir Adası’nda Roma döneminde kalma antik tiyatro ve antik liman kalıntıları da bulunmaktadır. Sedir Adası ziyareti sonrası akşam yemeği ve geceleme için mavi yolculuğunuz Karaca Söğüt limanına doğru devam edecektir. Akşam yemeği sonrası yemyeşil doğaya sahip bu limanda huzur içinde dinlenebilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 5 : Löngöz Koyu - Tuzla Koyu

Kahvaltı sonrası guletiniz Löngöz Koyuna doğru hareket edecektir. Löngöz Gökova Körfezi’ndeki en güzel koylardan biridir. Ormanlarla kaplı yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ormanların, her yönden esen rüzgarlardan koruduğu bu koy teknelerin uğrak noktalarındandır. Mükemmel doğası ile göz kamaştıran Löngöz Koyu sonrası mavi yolculuğunuz tertemiz ve turkuaz suyu ile yüzmenin keyfine varacağınız Tuzla Koyu’na doğru devam edecektir. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla Koyunda yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 6 : Kargılı Koyu - Kise bükü ( Alakışla Bükü )

Sabah erken saatlerde mavi yolculuğunuz Kargılı Koyu’na doğru devam edecektir. Koyda dağlardan gelen buz gibi suyu sizleri ferahlayacak, gördüğünüz manzara ve doğal güzellikler sayesinde tatilinizin tadına varacaksınızdır. Öğlen yemeği sonrası mavi tur rotanız Kise Bükü’ne (Alakışla) doğru devam edecektir. Alakışlada Bizans döneminden kalma Kise Koyu adında eski bir manastırın kalıntılarıyla karşılaşacaksınız. Kise adının “kilise” kelimesinden doğduğuna inanılmaktadır. Kisebükü kalıntıları arasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler; Yalı köyü, Akarca, Çatal, yazlık, hamam, sarnıç ve kilise kalıntılarının bulunduğu koydur. Mavi yolculuk sırasında bu yerlerde mutlaka durmalısınız. Çevresindeki birkaç koyda soğuk içme suyu gibi harikalar bulabilirsiniz! Işıltılı kumsallara karşı denize sarkmış Zakkum ağaçlarının bir koru silueti gerçekten seyretmek için güzel bir manzaradır.(K,Ö,A)

Gün 7 : Pabuç Burnu - Yalı Çiftlik - Bodrum

Kahvaltı sonrası rotamız Pabuç Burnu’na doğru devam eder. Pabuç Burnu ismini şekil olarak buruna benzemesinden almıştır. Öğlen yemeği bu şirin koyda servis edilecektir. Yemek sonrası sona yaklaşılan mavi yolculuğunuz Yalı Çiftlik Koyu’na doğru devam edecektir. Beş çayınızı bu muhteşem koy manzarası eşliğinde içtikten sonra guletiniz mavi turun son rotası olan Borum Limanı’na doğru yola çıkacaktır. Akşam yemeğinin ardından Borum’un canlı ve eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Bodrum

Mavi yolculuğumuz Bodrum Limanı’nda de sona erecektir. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

Devamını Oku

Bodrum-Hisarönü Tekne Turu

Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin en gözde liman şehirlerindendir ve mavi yolculuğa çıkmak için ideal bir başlangıç noktasıdır. Bodrum tarihi çarşısı, sahil şeridini boyunca uzanan ve ege mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan restoranları ve de ünlü gece hayatıyla sizlere hoş geldiniz demektedir.

Gün 1 : Bodrum

Tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği Hoş geldin Kokteyli sizi karşılar. Gece konaklama Bodrum Limanı’nda yapılacaktır. Akşam yemeğinin ardından, bodrum çarsısında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence hayatı ile ünlü bodrum gecelerinde keyifli vakit geçirmeden guletinize dönmek istemeyeceksiniz. (A)

Gün 2 : Palamutbükü - İnce Burun

Kahvaltı sonrasında guletiniz mavi tur başlangıcının olan Palamutbükü’ne doğru yola çıkar. Palamutbükü Datça yarımadasındaki en iyi plajlara sahiptir. Dağlarla çevrili ve bahçeleri bulunan bu plajlar gençleştirici bir kaçış için mükemmel bir zemin hazırlayan  temiz havası ve denizin kristal parlaklığı mavi turunuz için şahane bir başlangıç olacaktır. Palamutbükün Datça yarımadasının ucunda kalan Knidos antik şehir kalıntıları ile de bilinmektedir. Öğlen yemeği sonrası bu güzelliklerle dolu koydan ayrılıp, yolculuğunuza Datça yarımadasının bir diğer tertemiz ve buz gibi suları ile bulaşacağınız İnce Burun’a doğru devam edecektir. Akşam yemeği sonrası geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 3 : Aktur Koyu - Bencik Koyu

Guletimiz sabah kahvaltı sonrası mavi turunuzun bir diğer rotası olan Aktur Koyu’a doğru yola çıkacaktır. Çam ağaçları ile dolu ve dünyanın oksijen tüpü diyebileceğimiz bu koy  kesinlikle cennetin bir parçası. Aynı zamanda ‘Türkiye’nin en güzel koyu’ ünvanını kazanmıştır. Öğlen yemeği bu muteşem koy havasın ve manzarası eşliğinde servis edildikten sonra guletiniz Bencik Koyu’a doğru rotasına devam edecektir.  Koyun çok dar bir girişi olmakla beraber, içeri girdiğinizde sürpriz tadında eşsiz bir manzara ile karşılaşacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 4 : Emel Sayın Koyu - Orhaniye Koyu - Selimiye Koyu

Guletiniz sabah kahvaltı sonrası adını Türk klasik müzik kraliçesi ve elçisi Emel Sayın’dan alan Emel Sayın Koyu’na doğru hareket edecektir. Koy Çam ağaçlarının kokuları, tertemiz denizi ve güler yüzlü insanları ile sizleri etkisi altına alacaktır. Öğlen yemeği için Orhaniye Koyu’na doğru mavi yolculuğunuz devam edecektir. Orhaniye Koyu’nda, büyük teknelerin rahatlıkla girebileceği derinliğe sahip denizin hemen yanında meşhur Kızkumu Plajında yürüyerek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Akabinde guletiniz akşam yemeği ve geceleme için mavi turunuzun bugünkü son rotası olan Selimiye Koyu’na doğru devam edecektir. Gün batımında, koyu çevreleyen dağların arkasından kaybolan güneş manzarayı zengin bir kırmızıya boyamış gibi görünmektedir. Selimiye aynı zamanda tertemiz ve masmavi denizinin yanı sıra, bol miktarda balık, sebze, meyve, badem ve zeytin ağaçları, etrafı saran taze kekik kokusu ile ünlüdür. Geceyi bu muhteşem koyda geçirmek sizlere huzur verecektir.K,Ö,A)

Gün 5 : Dirsekbükü - Bozburun

Kahvaltı sonrası guletiniz Dirsekbükü’ne doğru hareket edecektir. Dirsekbükü, hava şartları nasıl olursa olsun bölgenin neredeyse en korunaklı bir koylarından biridir, bu nedenle teknelerin uğrak noktalarındandır. Koyun en dibi tamamen kum olmakla beraber denizi ve suyu son derece temizdir. Öğlen yemeği sonrası guletiniz Bozburun’a doğru hareket edecektir. Bozburun gelişen sünger işleri ve gulet yat inşa sektörü ile ünlüdür. Gulet ve yat üretim endüstrileri sayesinde Bozburun dünyanın birçok yerinden gelen turistler tarafından ziyaret edilen bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Üzerinde bulunduğunuz guletin Bozburunlu tekne ustalarının elinden çıkmış olma ihtimali yüksektir. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 6 : Datça - Knidos

Sabah saatlerinde mavi yolculuğunuz Datça’ya doğru devam edecektir. Datça yeşili ve mavinin her tonu ile bezenmiş muhteşem manzarası, tertemiz bol oksijenli havası ile sizleri sarıp sarmalayacaktır. İnanışa göre, yaklaşık 500 yıl önce, yelkenli İspanyol korsanlar cüzzam hastalarını burada ölüme terk etmiş fakat tertemiz havası hastaları iyileştirmiştir. Bu muhteşem doğa şöleni sonrasında guletiniz bir başka doğal güzellik olan Knidos’a doğru rotasına devam edecektir. Knidos ziyaret etmeniz gereken Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biridir. Knidos antik kenti limanının hemen yanında bir tiyatro, limana doğru kısa bir yürüyüş yaptığınızda Bizans döneminde inşa edilen iki kilise kalıntılarını göreceksinizdir. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 7 : Karaada - Meteor Koyu - Poyraz Limanı

Kahvaltı sonrası guletiniz Karaada’ya doğru rotasına devam eder.  Karaada kükürtlü suları ve çamur banyolarının muazzam iyileştirici gücü ile ünlüdür. Mağaradan gelen sıcak su ve çamurun güzellik ve sağlığı yenilediğine inanılmaktadır. Şifalı sıcak sularda yüzüp, çamur banyonuzu yaptıktan sonra sona yaklaşılan mavi yolculuğunuz Meteor Koyu’na doğru devam edecektir. Bu koy bu adını buradaki bir meteor çukurundan almıştır. Bir platform üzerinden derin suya atlayabilir veya küçük bir yerel ücret karşılığında Meteor Koyu’na çok yakın bulunan su altı mağarasına doğru yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bir sonraki rotanız Poyraz Limanı olacaktır. Poyraz Koyu tecrübeli dalgıçlar için olduğu kadar acemi veya ilk kez dalacaklar için ideal bir yerdir. 5 m derinlikte görünmeye başlayıp 20 m derinliğe kadar uzanan kaya oluşumlarını izleyebilirsiniz. Orfoz, müren, denizyıldızı, ahtapot ve diğer çeşitli küçük balıklar yolculuğunuzda sizi karşılayacaktır. Bu eşsiz deneyimler sonrasında guletiniz mavi turun son rotası olan Borum Limanı’na doğru yola çıkacaktır. Akşam yemeğinin ardından Borum’un canlı ve eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Bodrum

Mavi yolculuğumuz Bodrum Limanı’nda sona erecektir. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

Devamını Oku

Marmaris-Fethiye Tekne Turu

Marmaris Türkiye’nin Güneybatısında yer almaktadır. Tekne turlarımızın en önemli noktaların olmakla beraber yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldelerinden birdir. Yat limanından devam edip Değirmençayı Deresi’ni takip ettiğinizde karşınıza eğlenceli bir gece yaşayacağınız barlar sokağı çıkacaktır. Marmaris, tüm güzellikleri ile mükemmel bir mavi tur başlangıcı öncesi sizleri selamlamaktadır.

Gün 1 : Marmaris

Tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği Hoş geldin Kokteyli sizleri karşılayacaktır. Gece konaklama Marmaris Limanı’nda yapılacaktır.Eski kent merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait tarihi yapılar, korunarak restore edilmiş ve günümüzde restoran, kafe, bar ve mağaza olarak kullanılmaktadır. Gecenizi bu eğlenceli mekanlarda geçirebilirsiniz. Ayrıca barlar sokağı renkli bir gece geçirmeniz için bir başka alternatif olarak sizleri bekliyor olacaktır.(A)

Gün 2 : Ekincik - Dalyan

Kahvaltı sonrasında guletiniz mavi tur başlangıcınız olan Ekincik Koyu’na doğru yola çıkar. Ekincik, tertemiz denizi, yemyeşil doğası ile huzurun ve sakinliğin bir arada olduğu muhteşem bir yerdir. Bozulmamış çakıl plajı yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Dalyan’a giden küçük bir limana kavuşuyor. Buradan isteğe bağlı Dalyan turuna katılabilir veya sahilde bulunan muz botu ve su kayağı gibi çeşitli su sporlarından birini yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüm misafirlerimize, rahatlamak ve gençleşmek için, sıcak suyu cildi yumuşatan ve yüksek oranda sülfür içerdiğinden kırışıklıkları gideren kaplıcalara uğramadan  ve çamur banyosu yapmadan geçmemelerini tavsiye ederiz.  Öğlen yemeği sonrası guletiniz bir sonraki rotanız olan Dalyan’a doğru devam edecektir. Dalyan; deniz, doğa ve tarih kavramlarının iç içe olduğu nezih bir beldedir. Caretta carettaların her yıl yumurtalarını bıraktığı İztuzu plajı, M.Ö. 10. yy a kadar eski bir yerleşim yeri olarak bilinen Kaunos Antik Kenti ve Kaunos Kral Mezarları Dalyan’da görmeniz gereken yerlerden birkaçıdır. Akşam yemeği sonrası geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 3 : Adalı Koyu - Manastır (Hamam) Koyu - Tersane Adası

Guletiniz sabah kahvaltı için mavi turunuzun bir diğer rotası olan Adalı Koyu’na doğru yola çıkacaktır. Kahvaltı sonrası yüzerek veya dinlenerek bu muhteşem koyun tadını çıkardıktan sonra öğlen yemeği için guletiniz bir sonraki mavi tur rotası olan Hamam Koyu’na doğru hareket edecektir. Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Manastır Koyu, körfezdeki pek çok koy gibi tektonik kıyı oluşumuna sahiptir. Manastır koyu, kıyıdan tepeye kadar çam ağaçları ve yer yer keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Manastır Koyu, mavi yolculuk yatlarının veya günlük gezgin teknelerinin demirlemeden geçmeyecekleri en güzel koylardandır. Bir sonraki rotanız Fethiye Körfezinin en büyük adası olan Tersane Adası olacaktır.  Adanın adını aldığı ve eskiden küçük gemilerin yapımı, bakım ve onarımının yapıldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntılarını görebilirsiniz.  Ada denizciler tarafından yaz limanı ve kış limanı olarak ikiye ayrılmıştır. Adada karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz antik ev kalıntısı mevcuttur. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 4 : Kızıl Ada - Fethiye

Guletiniz sabah saatlerinde adını gün batımında güneş ışığı taşlara vurduğunda koyu kırmızı bir renk almasından almış Kızıl Ada’ya doğru hareket edecektir. Adanın güney ucunda bir deniz feneri, kuzey batısında ise güzel bir dalış noktası vardır. Adanın doğu kıyılarında bulunan geniş plajı yüzmek için muhteşem bir alternatiftir. Ve günün son rotası olan Fethiye Limanı’na doğru hareket için guletiniz hazır olacaktır. Antik çağda Telmessos olarak adlandırılan Fethiye, Likya Uygarlığı’nın Karia ile birlikte batıdaki en önemli şehriydi. Şehir kâhinleriyle ünlüydü. Misafirlerimize Fethiye’de opsiyonel olarak safari turu sunuyoruz. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Samanlık Koy’unda öğle yemeği sonrası masmavi denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Teknemiz saat 16:00’dan sonra Ece Saray Marina’da akşam yemeği ve gecelemek için demirleyecektir. (K,Ö,A)

Gün 5 : Göcek - Yassı Adalar

Kahvaltı sonrası guletiniz Göcek’e  doğru hareket edecektir. Göcek turizm  alanında yeni yeni gelişmesine rağmen dünyada tanınan yat limanlarının arasına girmeyi başarmıştır. Göcek bu koydaki ’12 Adaya’ ve bu güzel körfezin kuytu koylarına tepeden bakmaktadır.Marinada yapacağınız bir gezinti sırasında; limanda demirlenmiş şirin tekneleri izlerken, liman boyunca sıralanmış bar ve restoranlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Öğlen yemeği sonrası, muhteşem bir gün batımı izlemek ve fotoğraflamak için guletiniz Yassı Adalar’a demir atacaktır. Ama öncesinde su sporlarına meraklı misafirlerimiz için çok fazla alternatif bulunan bu adada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca hiçbir tehlike korkusu olmadan yarım saat ayırarak dört adaya da yüzerek ulaşabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 6 : Bedri Rahmi Koyu - Domuz Adası - Ağa Limanı

Sabah saatlerinde mavi yolculuğunuz Bedri Rahmi Koyu’na doğru devam edecektir. Taşyaka veya Karanlık Koy olarak da bilinen bu koy doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihsel öneme de sahiptir. Adını, Türk edebiyatı, sanat ve resim alanında saygın bir usta olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan almıştır. Bu koyun girişinde bulunan, üzerinde büyük bir balık resmi olan ve ‘Balık Kayası’ olarak adlandırılan bu eser büyük ustaya aittir. 1973 yılında çıktığı bir yolculuk esnasında çizmiştir. Adada bulunan zakkum çiçekleri, küçük plajlar ve turkuaz sular arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ağaçları sizlere görsel bir şölen yaşayacağınız harika zamanlar yaşatacaktır. Bir sonraki rotanız adını adada yaşayan yaban domuzlarından almış Domuz Adası olacaktır. Geçmişte bir persin yaşadığına inanıldığından adaya Pers Adası da denilmektedir. Son derece sakin ve korunaklı olan bu adada da birçok su altı kalıntılarını da göreceksinizdir. Sonrasında akşam yeği ve geceleme için guletiniz Ağa Limanı’na doğru yol alacaktır. Ağa Limanı’nı ikiz koylarında demir atmak son derece cezbedici ve huzurlu bir gece geçirmek için ideal bir yerdir.(K,Ö,A)

Gün 7 : Kumlubükü - Cennet Adası

Kahvaltı için guletiniz Kumlubükü’ne doğru rotasına devam eder. Muhteşem bir manzara ve geniz bir sahile sahip bu koyda antik Amos yerleşiminin kalıntılarını gizlemektedir. Körfezin bozulmamış berrak suları, şnorkelle yüzmeyi sevenler için keşfetmeye değer güzellikler sunar. Sonrasında adı gibi kelimelerle ifade edilemeyecek güzelliğe sahip Cennet Adası’na doğru rotanız devam edecektir. Ada çevresinde çok sayıda güzel restoran ve kafe bulunmaktadır. Cennet Adası yüzmek için de çok idealdir. Adada sıkılmadan tam bir gün geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için mavi turunuzun son rotası olan Marmaris Limanı’na doğru guletiniz hareket edecektir. Eğlenceli gece hayatı ile ünlü Marmaris’te güzel bir gece geçirebilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Marmaris

Mavi yolculuğumuz Marmaris Limanı’nda sona erecektir. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

Devamını Oku
https://guletteknekiralama.com/wp-content/themes/yachtsailing
WhatsApp chat