Bodrum, Türkiye’nin güney batı Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla İli’nin en gözde liman şehirlerindendir ve mavi yolculuğa çıkmak için ideal bir başlangıç noktasıdır. Bodrum tarihi çarşısı, sahil şeridini boyunca uzanan ve ege mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan restoranları ve de ünlü gece hayatıyla sizlere hoş geldiniz demektedir.

Gün 1 : Bodrum

Tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği Hoş geldin Kokteyli sizi karşılar. Gece konaklama Bodrum Limanı’nda yapılacaktır. Akşam yemeğinin ardından, bodrum çarsısında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence hayatı ile ünlü bodrum gecelerinde keyifli vakit geçirmeden guletinize dönmek istemeyeceksiniz. (A)

Gün 2 : Palamutbükü - İnce Burun

Kahvaltı sonrasında guletiniz mavi tur başlangıcının olan Palamutbükü’ne doğru yola çıkar. Palamutbükü Datça yarımadasındaki en iyi plajlara sahiptir. Dağlarla çevrili ve bahçeleri bulunan bu plajlar gençleştirici bir kaçış için mükemmel bir zemin hazırlayan  temiz havası ve denizin kristal parlaklığı mavi turunuz için şahane bir başlangıç olacaktır. Palamutbükün Datça yarımadasının ucunda kalan Knidos antik şehir kalıntıları ile de bilinmektedir. Öğlen yemeği sonrası bu güzelliklerle dolu koydan ayrılıp, yolculuğunuza Datça yarımadasının bir diğer tertemiz ve buz gibi suları ile bulaşacağınız İnce Burun’a doğru devam edecektir. Akşam yemeği sonrası geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 3 : Aktur Koyu - Bencik Koyu

Guletimiz sabah kahvaltı sonrası mavi turunuzun bir diğer rotası olan Aktur Koyu’a doğru yola çıkacaktır. Çam ağaçları ile dolu ve dünyanın oksijen tüpü diyebileceğimiz bu koy  kesinlikle cennetin bir parçası. Aynı zamanda ‘Türkiye’nin en güzel koyu’ ünvanını kazanmıştır. Öğlen yemeği bu muteşem koy havasın ve manzarası eşliğinde servis edildikten sonra guletiniz Bencik Koyu’a doğru rotasına devam edecektir.  Koyun çok dar bir girişi olmakla beraber, içeri girdiğinizde sürpriz tadında eşsiz bir manzara ile karşılaşacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 4 : Emel Sayın Koyu - Orhaniye Koyu - Selimiye Koyu

Guletiniz sabah kahvaltı sonrası adını Türk klasik müzik kraliçesi ve elçisi Emel Sayın’dan alan Emel Sayın Koyu’na doğru hareket edecektir. Koy Çam ağaçlarının kokuları, tertemiz denizi ve güler yüzlü insanları ile sizleri etkisi altına alacaktır. Öğlen yemeği için Orhaniye Koyu’na doğru mavi yolculuğunuz devam edecektir. Orhaniye Koyu’nda, büyük teknelerin rahatlıkla girebileceği derinliğe sahip denizin hemen yanında meşhur Kızkumu Plajında yürüyerek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Akabinde guletiniz akşam yemeği ve geceleme için mavi turunuzun bugünkü son rotası olan Selimiye Koyu’na doğru devam edecektir. Gün batımında, koyu çevreleyen dağların arkasından kaybolan güneş manzarayı zengin bir kırmızıya boyamış gibi görünmektedir. Selimiye aynı zamanda tertemiz ve masmavi denizinin yanı sıra, bol miktarda balık, sebze, meyve, badem ve zeytin ağaçları, etrafı saran taze kekik kokusu ile ünlüdür. Geceyi bu muhteşem koyda geçirmek sizlere huzur verecektir.K,Ö,A)

Gün 5 : Dirsekbükü - Bozburun

Kahvaltı sonrası guletiniz Dirsekbükü’ne doğru hareket edecektir. Dirsekbükü, hava şartları nasıl olursa olsun bölgenin neredeyse en korunaklı bir koylarından biridir, bu nedenle teknelerin uğrak noktalarındandır. Koyun en dibi tamamen kum olmakla beraber denizi ve suyu son derece temizdir. Öğlen yemeği sonrası guletiniz Bozburun’a doğru hareket edecektir. Bozburun gelişen sünger işleri ve gulet yat inşa sektörü ile ünlüdür. Gulet ve yat üretim endüstrileri sayesinde Bozburun dünyanın birçok yerinden gelen turistler tarafından ziyaret edilen bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Üzerinde bulunduğunuz guletin Bozburunlu tekne ustalarının elinden çıkmış olma ihtimali yüksektir. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 6 : Datça - Knidos

Sabah saatlerinde mavi yolculuğunuz Datça’ya doğru devam edecektir. Datça yeşili ve mavinin her tonu ile bezenmiş muhteşem manzarası, tertemiz bol oksijenli havası ile sizleri sarıp sarmalayacaktır. İnanışa göre, yaklaşık 500 yıl önce, yelkenli İspanyol korsanlar cüzzam hastalarını burada ölüme terk etmiş fakat tertemiz havası hastaları iyileştirmiştir. Bu muhteşem doğa şöleni sonrasında guletiniz bir başka doğal güzellik olan Knidos’a doğru rotasına devam edecektir. Knidos ziyaret etmeniz gereken Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biridir. Knidos antik kenti limanının hemen yanında bir tiyatro, limana doğru kısa bir yürüyüş yaptığınızda Bizans döneminde inşa edilen iki kilise kalıntılarını göreceksinizdir. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 7 : Karaada - Meteor Koyu - Poyraz Limanı

Kahvaltı sonrası guletiniz Karaada’ya doğru rotasına devam eder.  Karaada kükürtlü suları ve çamur banyolarının muazzam iyileştirici gücü ile ünlüdür. Mağaradan gelen sıcak su ve çamurun güzellik ve sağlığı yenilediğine inanılmaktadır. Şifalı sıcak sularda yüzüp, çamur banyonuzu yaptıktan sonra sona yaklaşılan mavi yolculuğunuz Meteor Koyu’na doğru devam edecektir. Bu koy bu adını buradaki bir meteor çukurundan almıştır. Bir platform üzerinden derin suya atlayabilir veya küçük bir yerel ücret karşılığında Meteor Koyu’na çok yakın bulunan su altı mağarasına doğru yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bir sonraki rotanız Poyraz Limanı olacaktır. Poyraz Koyu tecrübeli dalgıçlar için olduğu kadar acemi veya ilk kez dalacaklar için ideal bir yerdir. 5 m derinlikte görünmeye başlayıp 20 m derinliğe kadar uzanan kaya oluşumlarını izleyebilirsiniz. Orfoz, müren, denizyıldızı, ahtapot ve diğer çeşitli küçük balıklar yolculuğunuzda sizi karşılayacaktır. Bu eşsiz deneyimler sonrasında guletiniz mavi turun son rotası olan Borum Limanı’na doğru yola çıkacaktır. Akşam yemeğinin ardından Borum’un canlı ve eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Bodrum

Mavi yolculuğumuz Bodrum Limanı’nda sona erecektir. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

https://guletteknekiralama.com/wp-content/themes/yachtsailing
WhatsApp chat