Mavi yolculuğumuzun başladığı gün Fethiye Limanı’nda bulunan guletinize öğleden sonra giriş yapabilirsiniz. Sabah geldiğinizde limanda buluna ofisimize valizlerini bıkabilir ve mavi turunuzun kalkış saatine kadar Fethiye merkezde küçük bir şehir turu yapabilirsiniz. Öğleden sonra tüm misafirlerimizin giriş yapmasının ardından kısa bir bilgilendirme ve mürettebat ekibinin tanıtılmasıyla birlikte kabinlerinize yerleşebilirsiniz.

Gün 1 : Fethiye-Tarzan Koyu

Mavi yolculuğumuzun ilk rotası olan Tarzan Koyu için guletimiz hareket edecektir. Günün ilk yorgunluğunu atmak için masmavi ferahlatıcı suya guletinizden atlayıp tatilinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Tarzan Koyu’nda servis edilecek olan şölen tadındaki akşam yemeğinin ardından ilk gece konaklaması bu koyda yapılır.(A)

Gün 2 : Tarzan Koyu - Noel Baba Adası

Mavi yolculuğun ikinci günü, sabah erken saatlerde guletiniz yola çıkar. İki dağın arasında çarpıcı güzelliğe sahip olan Kelebekler Vadisi’ne demir atılır. Sabah kahvaltınız bu muhteşem manzara eşiliğinde servis edilir. Kahvaltının ardından berrak suyu ve incecik kumu ile yüzmenin ve güneşin tadına varabilirsiniz. Plaja çıkıp sahilde güneşin tadını çıkarabileceğiniz gibi aynı zamanda daha farklı bir heyecan arayan misafirlerimiz ise 45 dakikalık şelale yürüyüşünü yapabilirler. Öğle yemeği için Avrupa’nın en çok fotoğraflanan ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz plajına seyre çıkacağız. Yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a çıkabilir  Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Mavi yolculuğumuzda günün son durağı Noel baba adası olacaktır. Noel Baba Adası’na demir atıldıktan sonra dileyen misafirlerimiz bölgede ekstra olarak sunulan su sporlarını yapabilirler. Akabinde Noel Baba Adası’nın tepesinde muhteşem bir gün batımı izlemek için yürüyüşe çıkabilirsiniz. Romantik bir gün batımı ve günün yorgunluğunu atmak için yanınızda size eşlik edecek bir şişe şarap götürmeniz tavsiye edilir.(K,Ö,A)

Gün 3 : Noal Baba Adası - Kaş

Guletimiz sabah saatlerinde Akvaryum Koyu’nun mavi sularına doğru yola çıkacaktır. Akvaryum Koyu durağımızda kristal sularında serinleyip, şnorkel yaparak balıkların dansını izleyebilirsiniz. Öğle yemeği servisi ardından mavi yolculuğumuz Kaş Limanı’na doğru devam edecektir. Kaş Limanına vardığınızda Kaş’ın eski Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp, mücevher pazarlarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca Dalış noktalarıyla ünlü olan Kaş sularında ekstra olarak sizlere sunulan dalış turlarına katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından gece konaklama Kaş Limanında yapılacaktır. Gece boyunca marinada bulunan barlar ve kafelerde keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 4 : Kaş - Aperlai Koyu

Sabah limanda servis edilen kahvaltının ardından şehir merkezindeki kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için (atm., aperatif, güneş kremi vs.) vaktiniz olacak.  Ardından muhteşem koylardan biri olan Liman ağzı Koyu’na gitmek için guletiniz demir alacaktır, koya vardığınızda uzanıp kitap okuyabilir, muhteşem manzara eşliğinde sevdiğiniz müzikleri dinleyip, yüzerek ve bolca güneşlenerek zaman geçirebilirsiniz. Bir sonraki durağımız ise geleneksel bir balıkçı köyü olan Üçağız olacaktır. Yeni bina yapımında kısıtlamalar sayesinde bu eski antika balıkçı limanı çekiciliğini korumaktadır. Bu eski zaman köyünün içinde küçük yürüyüşler için bir iki saat vakit harcayabilirsiniz.  Gezinizde denize batık bir şekilde ve evlerin arasında dağılmış bir şekilde bulunan 2000 yıllık Likya mezarlarını göreceksinizdir. Büyüleyici görselliğe sahip bu mezarları dışarıdan gezebilirsiniz. Akşam gün batımına doğru bu günlük son durağımız olan 16. yüzyılda tamamen terk edilen şuan bir iki balıkçı ailesinin yaşadığı Aperlai Koyu olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama bu büyüleyici antik kentte yapılır. (K,Ö,A)

Gün 5 : Aperlai Koyu - Gökkaya Koyu

Kahvaltının ardından UNESCO Miras listesinde olan ünlü Kekova Batık Şehri’ne seyre çıkacağız. Sit alanı olduğu için bu özel alanda yüzmek ve dalış yapmak yasaktır. Koyun karşısında bulunan tarihi, birkaç yüzyıl öncesine ve Osmanlı devletine dayanan Simena Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Akabinde uzun bir günün ardından yüzerek serinlemek ve dinlenmek için size bol zaman sunacak olan Gökkaya Koyu’na doğru mavi yolculuğa devam edilecektir. Eğer şanslı gününüzde iseniz caretta kaplumbağaları ile yüzme şansını yakalayabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından adadaki Korsan Bar’a gitmek için ücretsiz tekne servisimiz sizi alacak ve bütün gece çalışır vaziyette olacaktır. Gece buradaki şirin ve aykırı barda  keyifli vakit geçirebilir, yıldızların altında dans edebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 6 : Gökkaya Koyu - Fırnaz Koyu

Kahvaltının ardından mavi yolculuğumuz Hidayet Koyu’na doğru devam edecektir. Yüzmek ve şnorkel yapmak için gizemli ve sakin bir koyda mola verilir. Gece konaklama için son durağımız olan Fırnaz Koyu’na hareket edilir, akşam yemeği bu koyda servis edilecektir. Akşam yemeğinin ardından yıldızların altında uzanıp rahat ve sakin bir gece geçirebilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 7 : Fırnaz Koyu - Fethiye

Sabah mavi yolculuğumuzun ilk durağı Gemiler plajı olacaktır. Plajda sizlere ekstra olarak sunulan su sporlarını deneyimleyip, zeytin ağaçları ile çevrili yeşil ve mavinin buluştuğu bu plajda rahatlatıcı bir sabah geçirebilirsiniz. Veya yine sizler için ekstra olarak sunulan; ıssız ve eski bir Rum köyü olan, birinci dünya savaşından sonra terk edilen ve hayalet köy olarak adlandırılan Kaya köy gezisine katılabilirsiniz. Kaya köy gezisine katılmak isterseniz özel araç ile alınıp, gezi sonunda muhteşem bir koyda sizleri bekleyen guletinize bırakılacaksınız. Akşam yemeği ve gece konaklama için Fethiye Limanı’na doğru yola cıkılacaktır. Akşam yemeğinin ardından Fethiye’nin canlı ve eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Fethiye

Mavi yolculuğumuz Türkiye’nin güney kıyısında bulunan Fethiye de sona erer. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından eğlenceli, macera dolu ve yeni arkadaşlar edinmiş olarak guletinizden ayrılabilirsiniz.

https://guletteknekiralama.com/wp-content/themes/yachtsailing
WhatsApp chat