Marmaris Türkiye’nin Güneybatısında yer almaktadır. Tekne turlarımızın en önemli noktaların olmakla beraber yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldelerinden birdir. Yat limanından devam edip Değirmençayı Deresi’ni takip ettiğinizde karşınıza eğlenceli bir gece yaşayacağınız barlar sokağı çıkacaktır. Marmaris, tüm güzellikleri ile mükemmel bir mavi tur başlangıcı öncesi sizleri selamlamaktadır.

Gün 1 : Marmaris

Tekneye giriş yaptığınızda kaptan ve yat personeli ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilerin verileceği Hoş geldin Kokteyli sizleri karşılayacaktır. Gece konaklama Marmaris Limanı’nda yapılacaktır.Eski kent merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait tarihi yapılar, korunarak restore edilmiş ve günümüzde restoran, kafe, bar ve mağaza olarak kullanılmaktadır. Gecenizi bu eğlenceli mekanlarda geçirebilirsiniz. Ayrıca barlar sokağı renkli bir gece geçirmeniz için bir başka alternatif olarak sizleri bekliyor olacaktır.(A)

Gün 2 : Ekincik - Dalyan

Kahvaltı sonrasında guletiniz mavi tur başlangıcınız olan Ekincik Koyu’na doğru yola çıkar. Ekincik, tertemiz denizi, yemyeşil doğası ile huzurun ve sakinliğin bir arada olduğu muhteşem bir yerdir. Bozulmamış çakıl plajı yaklaşık 45 dakika uzaklıktaki Dalyan’a giden küçük bir limana kavuşuyor. Buradan isteğe bağlı Dalyan turuna katılabilir veya sahilde bulunan muz botu ve su kayağı gibi çeşitli su sporlarından birini yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüm misafirlerimize, rahatlamak ve gençleşmek için, sıcak suyu cildi yumuşatan ve yüksek oranda sülfür içerdiğinden kırışıklıkları gideren kaplıcalara uğramadan  ve çamur banyosu yapmadan geçmemelerini tavsiye ederiz.  Öğlen yemeği sonrası guletiniz bir sonraki rotanız olan Dalyan’a doğru devam edecektir. Dalyan; deniz, doğa ve tarih kavramlarının iç içe olduğu nezih bir beldedir. Caretta carettaların her yıl yumurtalarını bıraktığı İztuzu plajı, M.Ö. 10. yy a kadar eski bir yerleşim yeri olarak bilinen Kaunos Antik Kenti ve Kaunos Kral Mezarları Dalyan’da görmeniz gereken yerlerden birkaçıdır. Akşam yemeği sonrası geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 3 : Adalı Koyu - Manastır (Hamam) Koyu - Tersane Adası

Guletiniz sabah kahvaltı için mavi turunuzun bir diğer rotası olan Adalı Koyu’na doğru yola çıkacaktır. Kahvaltı sonrası yüzerek veya dinlenerek bu muhteşem koyun tadını çıkardıktan sonra öğlen yemeği için guletiniz bir sonraki mavi tur rotası olan Hamam Koyu’na doğru hareket edecektir. Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Manastır Koyu, körfezdeki pek çok koy gibi tektonik kıyı oluşumuna sahiptir. Manastır koyu, kıyıdan tepeye kadar çam ağaçları ve yer yer keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Manastır Koyu, mavi yolculuk yatlarının veya günlük gezgin teknelerinin demirlemeden geçmeyecekleri en güzel koylardandır. Bir sonraki rotanız Fethiye Körfezinin en büyük adası olan Tersane Adası olacaktır.  Adanın adını aldığı ve eskiden küçük gemilerin yapımı, bakım ve onarımının yapıldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntılarını görebilirsiniz.  Ada denizciler tarafından yaz limanı ve kış limanı olarak ikiye ayrılmıştır. Adada karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz antik ev kalıntısı mevcuttur. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 4 : Kızıl Ada - Fethiye

Guletiniz sabah saatlerinde adını gün batımında güneş ışığı taşlara vurduğunda koyu kırmızı bir renk almasından almış Kızıl Ada’ya doğru hareket edecektir. Adanın güney ucunda bir deniz feneri, kuzey batısında ise güzel bir dalış noktası vardır. Adanın doğu kıyılarında bulunan geniş plajı yüzmek için muhteşem bir alternatiftir. Ve günün son rotası olan Fethiye Limanı’na doğru hareket için guletiniz hazır olacaktır. Antik çağda Telmessos olarak adlandırılan Fethiye, Likya Uygarlığı’nın Karia ile birlikte batıdaki en önemli şehriydi. Şehir kâhinleriyle ünlüydü. Misafirlerimize Fethiye’de opsiyonel olarak safari turu sunuyoruz. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Samanlık Koy’unda öğle yemeği sonrası masmavi denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Teknemiz saat 16:00’dan sonra Ece Saray Marina’da akşam yemeği ve gecelemek için demirleyecektir. (K,Ö,A)

Gün 5 : Göcek - Yassı Adalar

Kahvaltı sonrası guletiniz Göcek’e  doğru hareket edecektir. Göcek turizm  alanında yeni yeni gelişmesine rağmen dünyada tanınan yat limanlarının arasına girmeyi başarmıştır. Göcek bu koydaki ’12 Adaya’ ve bu güzel körfezin kuytu koylarına tepeden bakmaktadır.Marinada yapacağınız bir gezinti sırasında; limanda demirlenmiş şirin tekneleri izlerken, liman boyunca sıralanmış bar ve restoranlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Öğlen yemeği sonrası, muhteşem bir gün batımı izlemek ve fotoğraflamak için guletiniz Yassı Adalar’a demir atacaktır. Ama öncesinde su sporlarına meraklı misafirlerimiz için çok fazla alternatif bulunan bu adada keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca hiçbir tehlike korkusu olmadan yarım saat ayırarak dört adaya da yüzerek ulaşabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 6 : Bedri Rahmi Koyu - Domuz Adası - Ağa Limanı

Sabah saatlerinde mavi yolculuğunuz Bedri Rahmi Koyu’na doğru devam edecektir. Taşyaka veya Karanlık Koy olarak da bilinen bu koy doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihsel öneme de sahiptir. Adını, Türk edebiyatı, sanat ve resim alanında saygın bir usta olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan almıştır. Bu koyun girişinde bulunan, üzerinde büyük bir balık resmi olan ve ‘Balık Kayası’ olarak adlandırılan bu eser büyük ustaya aittir. 1973 yılında çıktığı bir yolculuk esnasında çizmiştir. Adada bulunan zakkum çiçekleri, küçük plajlar ve turkuaz sular arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ağaçları sizlere görsel bir şölen yaşayacağınız harika zamanlar yaşatacaktır. Bir sonraki rotanız adını adada yaşayan yaban domuzlarından almış Domuz Adası olacaktır. Geçmişte bir persin yaşadığına inanıldığından adaya Pers Adası da denilmektedir. Son derece sakin ve korunaklı olan bu adada da birçok su altı kalıntılarını da göreceksinizdir. Sonrasında akşam yeği ve geceleme için guletiniz Ağa Limanı’na doğru yol alacaktır. Ağa Limanı’nı ikiz koylarında demir atmak son derece cezbedici ve huzurlu bir gece geçirmek için ideal bir yerdir.(K,Ö,A)

Gün 7 : Kumlubükü - Cennet Adası

Kahvaltı için guletiniz Kumlubükü’ne doğru rotasına devam eder. Muhteşem bir manzara ve geniz bir sahile sahip bu koyda antik Amos yerleşiminin kalıntılarını gizlemektedir. Körfezin bozulmamış berrak suları, şnorkelle yüzmeyi sevenler için keşfetmeye değer güzellikler sunar. Sonrasında adı gibi kelimelerle ifade edilemeyecek güzelliğe sahip Cennet Adası’na doğru rotanız devam edecektir. Ada çevresinde çok sayıda güzel restoran ve kafe bulunmaktadır. Cennet Adası yüzmek için de çok idealdir. Adada sıkılmadan tam bir gün geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için mavi turunuzun son rotası olan Marmaris Limanı’na doğru guletiniz hareket edecektir. Eğlenceli gece hayatı ile ünlü Marmaris’te güzel bir gece geçirebilirsiniz. (K,Ö,A)

Gün 8 : Marmaris

Mavi yolculuğumuz Marmaris Limanı’nda sona erecektir. Teknede servis edilecek son kahvaltının ardından guletinizden ayrılabilirsiniz.

https://guletteknekiralama.com/wp-content/themes/yachtsailing
WhatsApp chat