Teknede Yaşam

Tüm kış çok yoğun çalıştık ve rüya gibi bir tatili hakkettik. Arkadaşlarınızla,aile üyleriniz ve sevdiklerinizle mavi yolculuk turu yapmak kadar keyiflisi yok. Fethiye ve Bodrumda yer alan Okeanos yatçılık ofislerimizden mavi yolculuk ve gulet yat kiralama konusunda en detaylı bilgiyi alabilirsiniz ve tüm tekne kiralama rezervasyon işlemleri bittikten sonra artık iple çektiğiniz Türkiyenin en güzel koylarında cennet koylarda bir hafta denizin,güneşin ve doğanın tadını doyasıya çıkarmak için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Okeanos yatçılık ailesi olarak aşağıda teknede yaşam ile ilgili tüm detayları bulabileceğiniz bir mavi yolculuk rehberi hazırladık. Şimdi hafif bir müzik eşliğinde mavi yolculuk ve teknede yaşam ile ilgili rehberimize bir göz gezdirin

Tekneye gelirken

 

  • Ve o gün geldi çattı mavi yolculuk zamanı!Mavi yolculuk için başlangıç limanına oğru yola çıkarken , sert tekerlekli veya büyük valizler yerine daha çok katlanabilir ve bez çantaları tercih etmenizi öneririz. Böylelikle yatınızda yer alan kamaralarda valizlerinizi rahatlıkla yerleştirebilir ve odanızda çok yer kaplamasının önüne geçmiş olursunuz tercih edin.
    Mavi yolculuk turlarında önerilen kıyafet seçimleri aslında yaz aylarında yapılan tüm diğer seyehatlarla aynıdır. Dolayısı ile 1 hafta boyunca yetecek sayıda T-shirt,2,3 adet deniz şortu ve yeter sayıda iç çamaşırı getirmenizi tavsiye ederiz. Kiraladığınız teknelerle gerçekleştirdiğini mavi tur rotalarında yeri geldiğinde Kaş,Göcek,Marmaris,Fethiye,Kekova,Kaleköy gibi tatil kasabalarında gezintiye çıkmaz isteyeceksinizdir. Dolayısı ile bu tatil yörelerinde teknenin dışında gezeceğiniz zaman ya da romantik bir akşam yemeği yemek istediğinizde yanınıza mutlaka 1 adet pantolon ve gömlek ya d bayanlar için şık bir elbise almanızı tavsiye ederiz.
  • Gulet seyahatlerinde, en sıcak mevsim dahi olsa yanınıza 1 adet sizi sıcak tutacak rüzgarlık ya da bir polar almayı ihmal etmeyin.

Ve tabiki mayo! Kiraladığınız yatınızda mutlaka deniz sonrası mayolarınızı kurutmak için alanlar olacaktır ama siz yine de en azından her kişi için en az yanınızda 2 adet mayo bulundurun.

  • Genellikle misafirlerimiz o şehir gürültüsünden ve ışık kirliliğinden uzak koylarda geceleme yaparken güvertemizde ki dış ortamlarda, milyonlarca yıldızın altında uyumayı tercih etmektedirler. Siz de böyle düşünüyorsanız yanında herhangi bir uyku tulumu getirmenize gerek yok yastık,nevresim gibi gereçler Tekne personellerimiz tarafından sizlere sağlanacaktır. Siz sessizliğin ve tüm galaksinin seyrinde keyfinize bakın.
  • Kiraladığınız guletimize biner binmez bütün kış giydiğiniz o ayakkabılardan hemencecik kurtulun. Ayaklara özgürlük! Tüm teknelerimizde hem güvertede hem de tüm açık kapalı alanlarda terliksiz ya da ayakkabısız olmanızı isteyeceğiz. Bu guletlerimizin hijyen koşulları ve ahşap bölümlerinin korunması açısından çok önemli. Tüm hafta yalın ayak teknede gezmek istemiyorsanız ya da ayaklarınız ile ilgili özel bir sağlık durumu var ise yat turumuza başlamadan önce mutlaka yatta giyilebilecek özel telik ya da ayakkabılardan edinmenizi tavsiye ediyoruz
  • Yaz dönemi için bir adet terlik. Lastik sabolar da aynı işi görebilir
  • Malumunuz yaz aylarında güneşten korunmak için mutlaka yanınıza bir şapka kullanın.
  • Evet siz peynir değilsiniz 😊 Dolayısı ile belki de kiraladığınız tekneyle gerçekleştirdiğiniz mavi yolculuk turunuzun en keyifli yanlarından birisi de doyası güneşlenmek ve bronzlaşmak.özel tekneler,guletler sadece ailenizle ya da arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz bir deniz tatili imkanı sağladığından çok daha rahatça gözlerden uzak güneşlenebilir ve dilediğiniz kadar bronzlaşabilirsiniz. Dolayısı işle gulet yatınıza binmeden önce mutlaka yanınıza güneş kremi bronzlaşma kremi,after sun ve nemlendirici kremler almayı unutmayınız.

Hazır mıyız ? hadi mavi yolculuğumuz başlasın o zaman!!!

 

TEKNEYİ TESLİM ALIRKEN

 

Her türlü hazırlığımızı yaptık ve o gün geldi çattı. Gulet yatınızın bağlı olduğu limana geldiniz ve teknenizi mürettabatı ile birlikte teslim alacaksınız.tekneye binerken öncelikle guletinizi kiralama aşamasında talep ettiğiniz tüm özelliklerin (kabin sayısı, tuvalet banyo, vs gibi) teknede mevcut olduğunu mutlaka kontrol edin.Tekneye bindiğinizde,kamaraları,ortak alanları,güneşlenme alanlarını, salonu, tuvalet ve duşları,jeneratör olup olmadığını mutlaka kontrol edin.Yaz sezonunda mavi yolculuk turları çok popüler hale geldiğinden yelkenli,katamaran,gulet ve motoryat gibi portföyümüzde kiralanan tüm teknelerimizin doluluk oranı %90 dır. Bu da şu anlama gelmekte sizin kiralayacağınız haftanın öncesinde ve sonrasında teknemiz başka misafirlerimize kiraya verilecektirtir. Dolayısı ile Mavi yolculuk yapmak için kiraladığını guletleriniz veya diğer katagorideki tekneleriniz size teslim edilmeden önce uluslar arası hijyen koşullarına göre temizlenir ve kontrolleri yapıldıktan sonra sizlere teslim edilir.tüm tekne,gulet,motor yat kiralamaları cumartesi başlayıp cumartesi bittiğinden ilk gün tekneye biniş öğleden sonra 3 sularında gerçekleştirilir ve son gün cumartesi sabah 10:00’dan önce tur sona erip tekne teslim edilir bu sabah 10:00 ile öğleden sonra 03:00 arasında kalan sürede teknenin tüm temizlikleri ve kontrolleri tekne ekiplerimiz tarafından itina ile yapılır.

Kiraladığınız teknelerde Mazot ve su depoları dolu olarak sizlere taktim edilir ve siz aksini istemediğinizce yat kiralamalarda mazot ve su kiraladığınız fiyata dahildir. Dolayısı ile mavi yolculuğunuz esnasında mazot ve kullanım suyu sıkıntısı çekmezsiniz. Bu tamamen mürettebatımızı ilgilendiren bir konudur.

TEKNE TALİMATLARI

Kiralamış olduğunuz tüm gulet ve yatlarımız sizlerin en mükemmel şekilde mavi turunuzu gerçekleştirmeniz için dizayn edilmiştir ve bununla birlikte mürettebatımız bu konuda titizlikle tüm tatiliniz boyunca sizlere hizmet edecektir. Bununla birlikte bu deneyiminizin ve tatilinizin kusursuz geçmesi için sizlerin de takip etmesi gereken kurallar var. Öncelikle ilk söyleyeceğimiz şey şudur; Kaptanınız gemideki en yetkili kişi olup tüm sorumluluk ona aittir dolayısı ile mutlaka kaptanınızın talimatlarını dinleyiniz.Bununla birlikte yine dilediğiniz rotada doyasıya denizin ve güneşin tadını çıkarmak için mutlaka kaptanınızla rotayla ilgili günlük olarak konuşun.Tekne de her alet edevat önemlidir ve çalışır durumda olmalıdır.ve herşey tasarruflu kullanılmak durumundadır. Her ne kadar guletlerimiz devasa su tankerlerine sahip olsa da şehir şebekesine bağlı olmadığını mutlaka hatırlayın ve teknede suyunuzu ihtiyatlı kullanıp israf etmekten kaçının. Normal koşullarda full depo mazot ve su ile teslim edilen teknelerimizin suyunun ve mazotunun bitmesi imkansızdır. Tabiki siz itiyatlı kullandığınız sürece. Kullanmadığınız müddetçe banyonuzdaki ve tuvaletinizdeki suyun kapalı olduğundan emin olunuz.Aynı şekilde kullanmıyor iseniz kamaralarınızdaki ışıklarından mutlaka kapatılmasına özenle dikkat etmekte fayda var.

Göcek,Kekova,Kleopatra hamamı,Bedri Rami koyu,Ölü deniz,Kelebekler Vadisi,Çökertme ve daha nice cennet koylarımız mavi yolculuğunu esnasında duraklayacağınız ve geceleyeceğiniz yerlerdir. Ve eminiz ki bu koyları gördüğünüzde hemen suya atlayıp bu eşsiz maviliklerin keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. Ama güvenlik herşeyden önce gelir!. Dolayısı ile kaptanınız bu koylardan birisine yanaşırken mutlaka öncelikle demirlemesini ardından halatların bağlanmasını son olarak da motorun susmasını bekleyin. Kaptanınız tüm bunları yaptıktan sonra daha ne duruyorsunuz? Mavilikler sizin dilediğiniz gibi denize atlayıp kristal suların keyfini çıkarabilirsiniz.

TEKNE DE YEMEK İÇMEK

Mavi yolculuk turlarımızın en önemli detaylarından bir tanesi de turumuz esnasında yediğimiz Akdeniz ve Egeye özgü sağlıklı ve lezzetli yemekler. Okeanos yatçılık bünyesindeki her bütçeye uygun gulet yatınızı kiraladıktan sonra son olarak karar vermeniz gereken bir diğer husus da tüm tatiliniz boyunca neler yemek istediğiniz. Bu bağlamda sizlere 2 seçenek sunmaktayız. 1. Seçenek tüm hafta yiyeceğiniz tüm öğünlerinizi sizlerin belirlemesi ve bu doğrultuda bizim de tavsiye ve yönlendirmelerimizle sizlerin haftalık kumanya erzakları satın alıp aşçımıza teslim etmeniz. Böyle bir durumda geri sadece aşçımızın marifetlerini göstererek sizin satın almış olduğunuz kumanyayla size özel yemekleri tüm tatiliniz boyunca yapması. Bir diğer seçenekte tüm tatiliniz boyunca bu tarz detaylarla uğraşmayıp bizim sizlere önerdiğimiz standard menü ve delüks menüden oluşan 2 farklı standarttaki menülerimizi satın almak ve arkanıza yaslanıp tatilinizin keyfini çıkarırken gulet yatınızdaki size özel hizmet veren Şefimizin lezzetli menüleriyle mavi yolculuk turunuzun keyfini çıkarmak. Bu konuya karar verdiğinizde Okeanos yatçılık bünyesindeki deneyimli personalimiz size teknede yemek konusunda A’dan Z’ye bilgi verecektir. Yine içecekler konusunda da Okeanos yatçılık olarak 2 adet seçenek sunmaktayız. Birinci seçeneğimiz kumanya alışverişinizle birlikte tüm hafta Antalya,Fethiye,Göcek,Marmaris,Bodrum koylarından herhangi birinde mavi yolculuk turunuzu gerçekleştirirken yudumlayacağınız tüm alkollü ve alkolsüz içecekleri tekneye binerken marketten alıp tekneye yükletebilirsiniz. Ya da her teknemizde bulunan barımızdan uygun fiyatlarla içeceklerinizi satın alabilirsiniz. Siz tekneye binmek için limana geldiğinizde deneyimli Okeanos yatçılık kumanya ekibi sizlere yiyecek ve içecek alışverişinde yardımcı olacaktır.

https://guletteknekiralama.com/wp-content/themes/yachtsailing
WhatsApp chat